Láska

5. listopadu 2006 v 16:14 | neznámý |  články
Co si představíte, když se řekne láska?
Já si představím modré oči, které už nikdy neuvidím. Ani na fotce,všechny jsem vyhodila (spíš vymazala v počítači), ale fotka by mi stejně nenahradla živého člověka, který tak nádherně líbal.
Kdysi jsem si myslela, že lásku nikdy nepoznám. Stalo se. Snad ji víckrát nepotkám. Jenom zraňuje.
Když se řekne láska, představím si utrpení a slzy. Mnoho slz, jsem kvůli němu vyplakala, ačkoli za to možná ani nestál. To se už asi nikdy nedovím, protože jsem to zkazila. Ne, asi jsem to zkazili oba. Kdo víc? Přece on!
Když se řekne láska, vidím plyšového medvídka ležícího na mé posteli, kterého teď nenávidím, protože mi připomíná ty modré oči.
Vidím také dopis, který mám na stole. Už si ho nikdy nepřečtu, ale nevyhodím ho. To zatím nedokážu.
A na stěně obrázek...měla bych ho vyhodit.
Co cítím, když se řekne láska? Bolest, vztek, zoufalství. Proč byl tak hloupý a nechápal mě? Já nemůžu za to, že nedokážu dát najevo své city tak, jak by chtěl. Prý: "Řekni něco!" Ale to nejde!...a bolest přechází ve vztek…v hlavě mi křičí myšlenky…Jsi zlý! Nech mě být! Já tě vlastně ani nepotřebuji! Už tě nikdy nechci vidět! …a vztek přechází v zoufalství. Pláču.
Potom mluví jenom o blbostech a je na mě zlý. Říkám:"Miluju tě." On:"Hm." Tohle fakt nemám zapotřebí.Odešly mi všechny ty naivní iluze o lásce.
Rozchod přes ICQ je opravdu zajímavý. Stačí slůvko "čau" a je hotovo. Když někdo nepřijme upřímnou omluvu, tak proč se potom doprošovat? Nebudu se ponižovat.
Takže co je to láska? Naprostá zbytečnost, která člověka stejně jenom zraňuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ACT s. r. o ACT s. r. o | 2. dubna 2007 v 23:39 | Reagovat

Love is just a word... Lásku musejí sdílet oba, není jednoduché poznat pravou lásku v ten pravý čas. Ano čas je velmi důležitý. Láska se nedá poznat na první pohled, ale zkus pohlédnout na druhý, pak uvidíš víc. Poznáš nepoznané. V lásce nejsou vždy jen hezké chvíle, ale je důležité poznat i to horší, tím je láska zkoušena. Někdy nevydrží, ale pak to nebyla láska, jen touha s někým být. A to je rozdíl*

2 Markéta Markéta | E-mail | 6. června 2008 v 11:16 | Reagovat

ACT s. r. o,: to bylo pěkně řečeno, souhlasím, akorát láska není slovo...a navíc si myslím, že lepší je být smutná s láskou, než šťastná bez ní...love is world!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama